Iliustracijų kūrimas – Knygos personažai

Šios iliustracijos buvo sukurtos ieškant tinkamo braižo vaikiškai knygelei, kurios pagrindinis personažas būtų kiškis. Šių iliustracijų kūrimas buvo pasiūlymo vaikiškos knygelės stiliui dalis. Pagrindinis iliustruotų pasakojimų personažas yra zuikis. Dailininkė Eglė Sviklaitė sukūrė parsonažo grafinio atvaizdavimo pasiūlymus, kurių pagrindu  vėliau turi būti sukurti ir visi kiti personažai bei aplinka, kurioje tie personažai bus vaizduojami.

Personažo iliustracijų kūrimas yra nelengvas uždavinys, nors mes esame pažįstami su daugybe animacinių veikėjų, kuriuos matėme filmukuose, reklamose ar filmuose, kurie atrodo labai elementarūs ir paprasti, tas paprastumas už savęs slepia daugybę valandų darbo, kurių prireikė tokiems personažams sukurti.

Nuo gerai atpažįstamų peliuko Mikio tripirščių plaštakų, taip pieštų siekiant sutaupyti laiko piešimo etapuose, iki elegantiško Homerio Simpsono paprastumo, personažų kūrimas yra gebėjimas suvaldyti paprastumą. Neskaitant švarių linijų ir aiškiai perskaitomų bruožų, ką dar reikia mokėti kuriant personažus? Reikia žinoti ką hiperbolizuoti ir ką supaprastinti, kokiais būdais personažui suteikti gylio ir gyvumo, ir kokiomis priemonėmis sukurti asmenybę.

Pirmiausiai reikia pagalvoti apie auditoriją, kuriai kuriami personažai. Veikėjai, skirti vaikų knygelės, dažniausiai kuriami naudojant elementarias geometrines formas ir ryškias spalvas. Yra labai gerai, kai užsakovas gali pateikti reikalavimus ir gaires iliustracijoms, bet taip pat svarbu, kad dailininkui būtų palikta erdvės pateikti savo kūrybinius sprendimus. Taip bus įmanoma personažui suteikti gyvybės.

Ar būtų kuriamas zuikis, robotas, ar po lova gyvenantis baubas, reikia siekti, kad personažas būtų išskirtinis, neatrodytų stilistiškai giminingas kuriam nors iš daugybės anksčiau sukurtų zuikių, robotų ar baubų.

Grafinis braižas , linijos, kurios sudaro iliustraciją, duoda pasąmoningai pažinti personažo kaip asmens savybes. Storos, minkštos, švelnios linijos sufleruoja, kad iliustruotas personažas yra draugiškas ir geras. Aštrios ir kampuotos linijos dažniausiai kelias priešingas asociacijas- kad tai yra piktas ir nedraugiškas gyvis. Drebančios linijos, nelabai tiksliai nuspalvinti plotai yra panašūs į tai, kaip piešia vaikai, tokie personažai jiems atrodo suprantami, pažįstami ir nesunkiai nukopijuojami mokantis piešti. O kai sekasi piešti džiaugiasi ne tik vaikai, bet ir suaugusieji :)

Studijos SHOT.lt dailininkai gali sukurti personažus iliustruotiems spaudos leidiniams, plakatams ar animacijoms, tad nebijokite pasitikėti mūsų studija ir liksite patenkinti.

 

Iliustracijų kūrimas – Knygos personažai