Filmavimo paslaugos Ecococon iterviu

Ecococon yra išskirtinė įmonė, turinti ambicijų pakeisti žmonių požiūrį į gamtą ir, kad tai galėtų padaryti, jai padėjo studijos SHOT.lt filmavimo paslaugos. Sukūrėme trumpus klipus, kurių metu apie savo požiūrį į būstą dėsto įvairūs žmonės. Viena grupė kalbėjusiųjų projektuoja namus iš šiaudinių skydų. Kiti kalbinti žmonės dar tik ketina gyventi šiaudiniuose namuose, todėl pasakoja kodėl nusprendė statytis būtent tokius būstus. Trečia grupė žmonių yra tie, kurie jau gyvena šiaudiniuose namuose, tad gali papasakoti apie savo įspūdžius ir savijautą tokiuose būstuose.

UAB „Ecococon“ užsiima draugiškų aplinkai šiaudinių skydų gamyba namų statybai (šiaudinio namo statybai). Įmonė yra išradusi unikalų šiaudinių skydų gamybos būdą, t.y. į medinį karkasinį skydą sudedami šiaudai yra suspaudžiami ypatingai tankiai ir taip pasiekiama ypatingai gera šiaudinio skydo šiluminė varža, garso izoliacija, atsparumas ugniai ir kitos charakteristikos. Įmonės veikla turi išskirtinai teigiamą poveikį gamtai – gaminant šiaudinius skydus nenaudojami senkantys žaliavų šaltiniai, o naudojama antrinė bei atsinaujinanti žaliava – šiaudai. Studija SHOT.lt nufilmavo ne vieną vaizdo klipą, iliustruojanti šiaudinių namų statybos paprastumą. Filmavimo paslaugos buvo suteiktos įvairiose Lietuvos vietose, kur yra pastatyti namai naudojant Ecococon šiaudinių skydų technologiją.

Šiaudai yra atgabenami iš vietinių aplink įmonę esančių ūkių, todėl žaliavos transportavimas taip pat yra tausojantis aplinką ir resursus. Gamybos procese nenaudojami senkantys energijos ir gamtos ištekliai – dujos, nafta ir vanduo, naudojama tik elektros energija. Įmonė planuoja pasistatyti vėjo jėgainę, todėl energija ateityje būtų gaunama iš atsinaujinančių energijos šaltinių. Taigi inovatyvūs gamybos aspektai yra šie: pastatų statybai ir pagrindinei konstrukcijos daliai naudojami atsinaujinantys ištekliai; gamyba ir iš šiaudų pastatyti pastatai yra draugiški aplinkai (vadinami ekologiški namai); pasiekiamos ypatingai geros namo techninės charakteristikos; „kvėpuojantis“ pastatas, kuriame žmogui gera gyventi. Įmonės produkcija yra sertifikuota. Produkcijai 2013m. suteiktas Nacionalinis techninis įvertinimas.

Seniausias šiaudinis pastatas Europoje yra vis dar tebenaudojamas dviejų aukštų šiaudinis pastatas Prancūzijoje. Dvidešimtame amžiuje pradėti rengti praktiniai tokios statybos seminarai, ištyrinėtos fizinės tokių namų statybos savybės, atsirado profesionalių statytojų. 2010 m. vien Prancūzijoje jau buvo apie 2500 tokių pastatų.Filmavimo paslaugos Ecococon iterviu